Język angielski jest podstawowym instrumentem porozumiewania się w dzisiejszym świecie, zwłaszcza na rynku szeroko pojętej gospodarki morskiej (maritime economy).

Prowadziliśmy ostatnio ciekawy proces z powództwa Krzysztofa Zaremby (prezesa stoczni remontowej MRS GRYFIA w Szczecinie) p-ko Rafałowi Zahorskiemu (pełnomocnikowi marszałka województwa zachodniopomorskiego ws. gospodarki morskiej).

Powód zażądał od pozwanego przeprosin za to, że w dwóch wpisach na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił jakoby „nieprawdziwe i naruszające dobre imię i cześć powoda twierdzenia dotyczące jego braku znajomości języka angielskiego„.

Argumentów przeciwnych było sporo.

Nie wchodząc w szczegóły, możemy potwierdzić, że Sądy dwóch instancji podzieliły przedstawioną przez nas argumentację i pozew został prawomocnie oddalony.

A zapewne trochę wbrew intencjom powoda sprawa zrobiła się głośna i medialna…

Sprawę relacjonowała Gazeta Wyborcza m.in. w artykule: „Prezes stoczni „Gryfia” w Szczecinie przegrał proces o znajomość angielskiego. Miażdżące uzasadnienie sądu.

Dodatkowo temat trafił również do głównego wydania Faktów TVN w materiale red. M. Mazura: „Prezes stoczni Gryfia przegrał proces. Sąd uznał, że nie zna angielskiego tak dobrze, jak sądził

Z ramienia naszej kancelarii sprawą zajmowali się Patryk Zbroja i Tomasz Wiśniewski.

Related Posts

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Alkohol na jachcie – czyli, co grozi nietrzeźwemu sternikowi?
5 maja 2023
Praca zdalna – duże zmiany w prawie pracy
6 kwietnia 2023
Paragraf pod żaglami
25 lutego 2023

Kategoria

Aktualności

W tym miejscu będziemy przedstawiać, w nieco bardziej blogowej i przyjaznej atmosferze, aktualne wpisy dotyczące bieżącej działalności i prawniczych kwestii.

Zapraszamy też do dyskusji!