Anita Sienkiewicz - Zbroja

Anita Sienkiewicz - Zbroja

adwokat

Biografia

Anita Sienkiewicz-Zbroja z kancelarią Zbroja Adwokaci współpracuje od 2010 r., gdzie przede wszystkim obsługuje podmioty polskie i zagraniczne. Zajmuje się tworzeniem spółek, ich przekształcaniem oraz bieżącą działalnością, w tym zmianami wymagającymi rejestracji w sądzie czy dokonywanymi przed notariuszem.

Zanim znalazła się w zespole Zbroja Adwokaci pracowała w “Kawczyński, Korytkowska, Partyka. Kancelaria Radców Prawnych” w Szczecinie, w Kancelarii Adwokata Stanisława Żytkowskiego w Gorzowie Wlkp. oraz w “Jerzykowski i Wspólnicy spółka komandytowa” w Szczecinie, gdzie zdobywała doświadczenie w prawie gospodarczym i cywilnym.

Aplikację adwokacką odbywała w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Zielonej Górze. Od 2008 r. jest adwokatem Szczecińskiej Izby Adwokackiej.

W latach 1995 – 2021 członkini Stowarzyszenia Śpiewaczego Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie; w sezonie artystycznym 2019/2020 współkoordynator projektu CHAPS International. Aktualnie śpiewa w Chórze Politechniki Morskiej w Szczecinie.

W latach 2004-2008 aktywny członek Koła Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

Obszary praktyki

  • obsługa przedsiębiorców polskich i zagranicznych
  • prawo spółek
  • prawa autorskie i pokrewne
  • błędy medyczne