W dniach 6-9 września wzięliśmy udział w jubileuszowych 30. Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich – SMM Hamburg 2022.

Organizacja stała na najwyższym poziomie, co z pewnością nie było łatwe przy tak dużej skali przedsięwzięcia. Imponowała liczba wystawców – w jedenastu halach zgromadziło się ponad 2.000 firm i 30.000 gości z przeszło 100 krajów z całego świata.

Swobodna atmosfera targów sprzyjała wymianie poglądów i doświadczeń. 

Dzięki licznym panelom dyskusyjnym oraz ogólnodostępnemu systemowi bezpośredniego umawiania konferencji przedsiębiorcy, niezależnie od rozmiaru prowadzonej działalności, możliwe było omawianie potencjalnych kierunków współpracy na każdym etapie produkcji i świadczenia usług.

W dobie komunikacji elektronicznej taka forma kontaktu i bezpośrednie rozmowy stają się niezwykle cenne, zwłaszcza jeśli chodzi o budowanie relacji biznesowych.

Na targach nie brakowało także silnej reprezentacji regionu Pomorza Zachodniego. W tym zakresie szczególne podziękowania kierujemy do Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki któremu nasz udział w tym wydarzeniu, w doborowym towarzystwie przedstawicieli branży w województwie był możliwy. 

Pragniemy także podziękować samym uczestnikom Misji Gospodarczej Województwa Zachodniopomorskiego, w tym przede wszystkim przedstawicielom: @Elektryka Morska, @Netmarine, @TC3, @Alumare, @Spyrosoft, @Stocznia Darłowo, @GIPO, @Project 2, @Port Nad Odrą, @BJB Service.

Echo inspirujących rozmów i dobrej zabawy po godzinach towarzyszy nam do tej pory. 

Liczba i szerokie spektrum specjalizacji wystawców daje pojęcie, jak potężną gałęzią gospodarki jest branża morska. Począwszy od najskromniejszych elementów okrętowych, przez nowoczesne materiały potrzebne do ich produkcji oraz wykwalifikowanych pracowników, wreszcie oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo i niezawodne działanie, aż po całe jednostki tworzone od podstaw przez wielkie stocznie – wszystko to stanowi o sile branży. Targi SMM pokazały, że jest to siła poważna i jeden z wyjątkowo istotnych budulców współczesnego społeczeństwa.

W tym kontekście możliwość zapewnienia na co dzień wsparcia prawnego ludziom, którzy całym swoim sercem i rozumem tworzą tę potęgę, daje nam prawdziwą satysfakcję i napawa nas dumą.

Udział w targach był dla nas naprawdę inspirującym doświadczeniem. Dobrze jest zgłębiać wiedzę o branży, w której pracujemy z perspektywy innej niż paragrafy i dokumenty.

Tym bardziej cieszy nas, że świadomość niezbędności korzystania z usług prawniczych nie tylko na etapie postępowań sądowych, ale i przed ich wystąpieniem, w codziennej pracy, staje się coraz bardziej powszechna i dostrzegalna w sposobie prowadzenia biznesu.

Opracował Bartosz Sierkowski

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Ugoda sądowa bez procesu – sposób na szybkie zakończenie sporu
8 listopada 2023
Pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej
27 października 2023
Nowy podcast – PolishOffshoreWind.pl
2 października 2023

Kategoria

Aktualności

W tym miejscu będziemy przedstawiać, w nieco bardziej blogowej i przyjaznej atmosferze, aktualne wpisy dotyczące bieżącej działalności i prawniczych kwestii.

Zapraszamy też do dyskusji!