Nieubłaganie zbliża się termin rozliczenia Tarczy Finansowej 1.0.

Stan epidemii przedłużany jest nadal. Jednak wielu przedsiębiorców, którzy skorzystali z programu pomocowego PFR (Tarcza Finansowa 1.0) w 2020 r. zastanawia się już teraz, jak wygląda procedura rozliczenia subwencji. Przede wszystkim, w jakiej wysokości przyjdzie im subwencję zwrócić (czy 25 %, czy 50 %, czy może 75 %).

Faktem jest, że PFR obecnie intensywnie pracuje nad umożliwieniem umorzenia 100% subwencji dla firm z 38 branż, które najbardziej ucierpiały wskutek pandemii wirusa COVID-19. Wprowadza też program Tarczy Finansowej 2.0, który będzie jednak dedykowany tym podmiotom, które prowadzą działalności pod odpowiednim kodem PKD.

Kłopot w tym, że aktualny Regulamin Tarczy Finansowej 1.0, a także sama treść umów subwencyjnych nie jest jednoznaczna i może prowadzić do wielu wątpliwości.

Zapraszamy do analizy naszego wstępnego opracowania, które znajdziecie m.in. TUTAJ >>>

W szczególności pamiętajcie o terminach rozliczeń i przyjętych warunkach.

Nasze opracowanie na pewno będzie jeszcze uzupełniane.

Niewykluczone są bowiem zarówno aktualizacja przepisów, jak i próba wyjaśniania wątpliwości interpretacyjnych przez sam PFR.

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Bezpieczne nabycie jachtu
12 września 2023
Uwarunkowania środowiskowe – kolejny etap inwestycji w morską farmę wiatrową
24 sierpnia 2023
Jak wygląda status prawny doku pływającego w stoczni?
4 sierpnia 2023

Kategoria

Aktualności

W tym miejscu będziemy przedstawiać, w nieco bardziej blogowej i przyjaznej atmosferze, aktualne wpisy dotyczące bieżącej działalności i prawniczych kwestii.

Zapraszamy też do dyskusji!