W niedzielę, 18 lipca zakończyła się druga edycja Polboat Yachting Festival, odbywająca się na terenie Marina Yacht Park w Gdyni. Doskonale zorganizowana wystawa polskiej branży jachtingowej była wyczekiwanym wydarzeniem po długich miesiącach pandemii.

Wśród uczestników wydarzenia dało się wyczuć entuzjazm z powodu możliwości spotkania na żywo. Pomimo niepokojących prognoz dopisała również pogoda i niejednokrotnie temperatura przypominała wystawcom bardziej targi w Dubaju, ewentualnie w Genui lub Cannes niż imprezę w polskiej marinie.

Niesamowita aura miejsca, zaangażowanie organizatorów i doskonała oferta wystawców przyciągnęły nie tylko mnóstwo osób z branży, ale także turystów i mieszkańców.

Budzące podziw sztandarowe dzieła wiodących stoczni, które zagościły w marinie nie biorą się znikąd. Na nabrzeżu swoje produkty, usługi oraz innowacyjne rozwiązania prezentowali uznani i doświadczeni producenci różnego rodzaju komponentów oraz sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

Przy kejach zacumowały finalne dzieła synergii całej branży wodnej – od jachtów żaglowych oraz motorowych, przez houseboaty, aż do skuterów wodnych. Najciekawsze produkty mogły poszczycić się zdobyciem wyróżnienia w konkursie Gdynia Polboat Awards 2021 (gratulujemy naszym przyjaciołom ze stoczni Northman, Galeona i La Mare Hauseboats).

Pierwsze dwa dni wydarzenia były przeznaczone na ponowne nawiązanie kontaktów i podjęcie rozmów po dość specyficznym okresie pandemii. Na spotkaniach oficjalnych i kuluarowych można było wymienić się spostrzeżeniami na temat aktualnej i przyszłej sytuacji branży. Nikt nie ukrywał, że obecnie na runku panuje dobra koniunktura. Większość stoczni produkcyjnych mogła poszczycić się zamówieniami wybiegającymi na rok lub nawet dwa lata na przód, z korzyścią także dla podmiotów zaopatrujących stocznie i tych, które przyczyniają się do końcowej produkcji jachtu lub innej jednostki pływającej.

W weekend Polboat Yachting Festival nawiedziły tłumy zainteresowanej publiczności, która mogła skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz wystawców wydarzenia. To był intensywny czas dla wszystkich.

Trend się zmienia – zainteresowanie rekreacją i sportami wodnymi z roku na rok wzrasta coraz bardziej. W Gdyni można było zobaczyć to na własne oczy. Wystawcy nieprzerwanie przez kilka godzin prezentowali swoje produkty. Na zatoce roiło się od jednostek przewożących gości oraz potencjalnych klientów. Nie można było ominąć widowiskowych premier, które przyciągały uwagę szerokiej publiki.

Polboat Yachting Festival prezentuje coraz wyższy poziom i widoczne jest to w każdym elemencie organizacji tego wydarzenia. Rośnie entuzjazm i zainteresowanie nie tylko uczestników, ale i publiczności. Wydarzenie, którego wszyscy potrzebowali dobiegło końca, ale miło było widzieć uczestników odjeżdżających z satysfakcją wypisaną na twarzach.

Za to świetne wydarzenie całej Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY (POLBOAT) wielkie podziękowania i serdeczne gratulacje!

Do zobaczenia za rok!

Opracowali: Tomasz Wiśniewski i Patryk Zbroja

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Bezpieczne nabycie jachtu
12 września 2023
Uwarunkowania środowiskowe – kolejny etap inwestycji w morską farmę wiatrową
24 sierpnia 2023
Jak wygląda status prawny doku pływającego w stoczni?
4 sierpnia 2023

Kategoria

Aktualności

W tym miejscu będziemy przedstawiać, w nieco bardziej blogowej i przyjaznej atmosferze, aktualne wpisy dotyczące bieżącej działalności i prawniczych kwestii.

Zapraszamy też do dyskusji!